דוגמאות לזיכויים שעו"ד אורן ביטון השיג ללקוחותיו שנאשמו בגין עבירות רכב2018-05-02T16:53:50+02:00

דוגמאות לזיכויים שעו"ד אורן ביטון השיג ללקוחותיו שנאשמו בגין עבירות רכב

מחוזי תל אביב – מ"י נ' ג – ת.פ. 40169/07 תיקון כתב אישום

בתיק זה, הוגשו כנגד הנאשם שני כתבי אישום בגין מסחר ברכב או בחלקי רכב גנובים,  עבירה לפי סעיף 413 יא – לחוק העונשין, התשל"ז – 1977, והחזקת נכסים חשודים כגנובים , עבירה לפי סעיף 413 לחוק, ועבירה של שיבוש מהלכי משפט, עבירה לפי סעיף 244 לחוק.  כל זאת בין השנים 2004 עד 2006 כאשר מדובר במאות חלקי רכב וכאשר כנגד הנאשם עומד ותלוי מאסר על תנאי של 4 חודשים בגין אותו סוג של עבירות.

לאחר מספר דיונים בבית המשפט ופגישות עם פמת"א בנוגע לתיק זה, הגיע עו"ד אורן ביטון להסדר עם המאשימה (בהסכמת הנאשם ואישורו), לפיו כתבי האישום תוקנו בצורה משמעותית, כך שהעבירות החמורות יותר של סחר ברכב או בחלקי רכב גנובים נמחקו מכתב האישום כמו כן, גם העבירה של שיבוש הליכי משפט נמחקה מכתב האישום, והוגש כתב אישום מתוקן. כאשר בנוסף לכך סוכם בהסדר הטיעון:
א. הסנגור יבקש תסקיר עובר לטיעונים לעונש והתביעה תשאיר הענין לשיקול דעת בית המשפט.

ב. לעניין העונש – מוסכם כי התביעה תעתור לעונש של שנת מאסר בפועל אשר תכלול הפעלת מאסר מותנה בן 4 חודשים וכן למאסר על תנאי וקנס, וההגנה תהא חופשית בטיעוניה.

בתיק זה לאחר שהנאשם נשלח לשרות המבחן לקבלת תסקיר שרות מבחן הצליח עו"ד אורן ביטון בטיעוניו לשכנע את כבוד בית המשפט שלא לקבל את עמדת המאשימה, כך שלבסוף הוטל על הנאשם עונש מקסימאלי של 6 חודשי עבודות שירות (שכלל בתוכו את הפעלת המאסר על תנאי מהתיק הקודם)מאסר על תנאי וקנס.